logo-lp

Pomożemy zarejestrować Twój znak towarowy

 

Budując swoją firmę warto pamiętać o zastrzeżeniu znaku. To formalność, jednak bardzo istotna z poziomu przyszłości firmy.

JBS_LP_ZnakTowarowy_zdj2

TO WAŻNE DLA CIEBIE I TWOJEJ FIRMY

Zastrzeż znak i nazwę firmy

Ochrona znaku oraz nazwy firmy daje prawo do wyłącznego używania marki w swojej branży, warto też pamiętać, że przyznawana jest na 10 lat. Usługa zastrzeżenia daje bezpieczeństwo jakiego każda firma potrzebuje. Zwlekanie z decyzją zastrzeżenia znaków może narazić Twoją firmę na działanie nieuczciwej konkurencji. Sprawdź jakie to proste z pomocą specjalistów z JB Solutions.

ZREALIZUJEMY TO DLA CIEBIE I ZA CIEBIE

Zapewniamy bezpieczeństwo

Nasze biuro przygotowywało wiele wniosków o zastrzeżenie znaku, logo oraz know-how przedsiębiorstwa. Cała procedura jest prosta, jeżeli współpracujesz z doświadczonym zespołem. Nasz dział prawny pracuje nad Twoją sprawą do momentu wydania pozytywnej decyzji. Nasze doświadczenie pozwala nam eliminować wiele problemów formalnych na każdym etapie składania wniosku, które często opóźniają wydanie decyzji. Wiemy czego potrzebujesz, wiemy jak zabezpieczyć Twoją firmę.

JBS_LP_ZnakTowarowy_zdj3

PROSTA PROCEDURA

Pomożemy Ci w całym procesie

1 icon
WYPEŁNIJ FORMULARZ

Zaczynamy od zgłoszenia. Na tej podstawie nasi specjaliści oraz mecenasi określają status zgłoszenia.

2 icon
SPRAWDZIMY TWÓJ ZNAK

To najważniejszy krok. Tutaj określamy wszystkie parametry potrzebne do finalnego zrealizowania wniosku o zastrzeżenie.

3 icon
ZGŁOSIMY TWÓJ ZNAK W URZĘDZIE

Po wyeliminowaniu wszystkich przeciwskazań gotowy wniosek przekazujemy do urzędu patentowego.

Na każdym etapie procedury nasi specjaliści będą z Tobą w stałym kontakcie.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

FAQ

Znak towarowy to każde oznaczenie, które umożliwia odróżnienie towaru lub usługi od towarów lub usług konkurencji. Znak towarowy jest możliwy do przedstawienia w sposób pozwalający na ustalenie jednoznacznego i dokładnego przedmiotu udzielonej ochrony.

Najczęściej znak towarowy to nazwa, logotyp lub grafika. Spotyka się także np. formy przestrzenne (np. forma opakowania) czy też melodie lub inny sygnały dźwiękowe.

Nie. Musi być ono używane komercyjnie, do celów zarobkowych. Musi być także oryginalne, odróżniające się od innych nazw/logotypów lub grafik czy też słów powszechnie stosowanych. Nie da się zarejestrować jako znak towarowy nazwy firmy „Komputery”.

Najszerszy zakres ochrony gwarantuje rejestracja znaku towarowego w odpowiednim urzędzie. Znak towarowy możesz zarejestrować na terenie Polski, na terenie Unii Europejskiej czy też w wybranych krajach świata.

Tak, minimalna, np. przepisy ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Dochodzenie swoich praw w tym przypadku jest niezwykle trudne i skomplikowane.

Wyróżniamy głównie znaki słowne, słowno-graficzne oraz graficzne. Istnieją także np. znaki przestrzenne i pozycyjne, znaki holograficzne, znaki dźwiękowe czy znaki ruchome.

To nazwa, zarówno w formie pisemnej, jak i w formie fonetycznej. Znak słowny może być utworzony z dowolnej kombinacji słów, liter lub cyfr.

Jest to nazwa wraz z towarzyszącą grafiką – czyli np. logotyp czy opakowanie. Co ważne, ochrona znaków słowno-graficznych rozciąga się tylko na konkretne odwzorowanie graficzne, nie na każdą możliwość przedstawienia znaku.

Jest to sama grafika, bez jakichkolwiek słów. W praktyce jest to najczęściej logo przedsiębiorstwa, które nie zawiera żadnych słów.

JAK WYGLĄDA TO W PRAKTYCE

Przykład plagiatu

Przykład plagiatu

W przedstawionych przykładach kształt i kolorystyka głównych elementów logo pozostają niezmienione. Logo różni się jedynie położeniem i ilością czerwonych elementów oraz liniami poziomo biegnącymi przez litery. Zmiany te są tak niewielkie, że z łatwością można te znaki graficzne pomylić.

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami!

Napisz do nas na: kontakt@jbsolutions.pl

lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Uzupełnij podstawowe dane i opisz czego potrzebujesz. Na Twoją wiadomość odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

  Administratorem danych osobowych jest JB Solutions sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku przy ul. Jana z Kolna 11, 80-864 Gdańsk, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS: 0000518202, NIP: 5842735503, REGON: 222071637. Adres e-mail: info@jbsolutions.pl (w tytule wiadomości prosimy o dopisek „dane osobowe”).

  ZNAKI TOWAROWE

  Kompendium wiedzy

  Co to znaczy znak TM, C, R, SM przy logo. Czym się różnią
  20 października, 2022

  Przedsiębiorcy rejestrują nazwy i logo firmy, by odebrać oszustom możliwość czerpania z ich renomy i pozycji budowanej na rynku często przez wiele lat. W przypadku prób podszywania się można dochodzić swoich praw na drodze …

  Klasy towarowe: dlaczego są tak istotne w kontekście znaków towarowych?
  12 lipca, 2022

  Gdyby zapytać osobę niezwiązaną z tematem, do czego służą znaki towarowe to zapewne odpowiedź mogłaby brzmieć: aby można było zidentyfikować  konkretny produkt pochodzący od określonego producenta, spośród wielu jemu podobnych. To jednak zdecydowanie za …

  Znaki towarowe - znane sprawy
  25 lutego, 2022

  Zastrzeżenie znaku towarowego to zagadnienie, którym powinni zainteresować się nie tylko już aktywni przedsiębiorcy, lecz także osoby, które planują założenie swojej firmy w przyszłości. Temat ten na pierwszy rzut oka nie wydaje się zawiły, …

  Zastrzegania znaku towarowego w trybie Fast Track
  10 lutego, 2022

  Znak towarowy jest dla wielu przedsiębiorstw jednym z najważniejszych elementów tożsamości i w związku z tym powinien być właściwie chroniony. Poza standardową procedurą rejestracji istnieje też szybsza ścieżka – fast track, pozwalająca szybciej uzyskać pełną …

  Znaki towarowe
  26 stycznia, 2022

  Rejestracja znaku towarowego w Urzędzie Patentowym może przynieść przedsiębiorcy wymierne korzyści. Najczęściej prawa ochronnego udziela się na nazwę i/lub logo firmy, co powoduje, iż zgłaszający staje się tym samym ich właścicielem. Według definicji legalnej, …

  POTRZEBUJESZ WSPARCIA?

  Zaufaj specjalistom

  Kadry i płace
  Doradztwo podatkowe
  Międzynarodowe planowanie podatkowe
  Księgowość w UK
  Księgowość
  Obsługa prawna
  Zewnętrzny dyrektor finansowy
  Doradztwo biznesowe

  JB SOLUTIONS
  Jesteśmy po to, aby zapewnić Państwu rzetelną, profesjonalną obsługę księgową i kadrowo-płacową, doradztwo biznesowe – a przede wszystkim zagwarantować szybki przekaz poprawnych informacji, jak i bezpieczeństwo biznesowo-podatkowe.

  Biuro w Gdańsku

  Tryton Business House
  ul. Jana z Kolna 11
  80-864 Gdańsk

  Biuro w Warszawie

  Spektrum Tower
  ul. Twarda 18
  00-105 Warszawa

  Biuro w Londynie

  Niddry Lodge
  51 Holland Street, Kensington
  W8 7JB London