ulga na start

„Ulga na start” dla nowego przedsiębiorcy. Pierwsze 6 miesięcy bez składek ZUS?

Tak! Już od końca marca 2018 r. ma być wprowadzona tak zwana „Ulga na start” dla osób otwierających działalność. Dzięki tej zmianie, osoby, które rozpoczynają swój biznes, nie będą musiały w ogóle płacić składek. Po półrocznym zwolnieniu będzie obowiązywała dwuletnia zniżka, czyli „mały ZUS” – preferencyjne składki, jakie przewiduje ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych.

Ulga na start”- kto będzie mógł skorzystać, a kto nie?

„Ulga na start” przeznaczona jest dla osób, które pierwszy raz zakładają działalność oraz dla osób, które podejmują ją ponownie, ale nie szybciej niż po upływie 60 miesięcy od dnia jej ostatniego zawieszenia lub zakończenia. Z ulgi nie skorzystają również przedsiębiorcy, którzy będą wykonywać w ramach swojej działalności prace na rzecz byłego pracodawcy, u którego pracowali w danym lub poprzednim roku kalendarzowym. Z ulgi nie będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, którzy są rolnikami lub ich domownikami – pozostający w systemie KRUS – mimo wykonywanej działalności gospodarczej.

Należy pamiętać, że „Ulga na start” dotyczy składek społecznych – składki zdrowotne będą podlegały wpłacie do ZUS na ogólnych zasadach.

Podobne wpisy

Tarcza antykryzysowa 3.0
24 czerwca, 2020

Tarcza antykryzysowa 4.0

Tarcza antykryzysowa 3.0
18 kwietnia, 2020

Tarcza antykryzysowa 2.0