Online

Księgowość online, księgowy online

Każda firma, bez względu na skalę działalności, ma obowiązek prowadzenia księgowości. Ogrom dokumentów, które trzeba zarejestrować i przetworzyć, zmieniające się przepisy podatkowe, dziesiątki formalności, których trzeba dopełnić każdego miesiąca… to wszystko zajmuje czas i wywołuje ogrom stresu.

Chcesz zapobiec takim problemom i mieć pewność, że księgowość firmy jest prowadzona bez zarzutu? Wcale nie musisz udawać się do tradycyjnego biura rachunkowego! Skorzystaj z usług, jakie świadczy nasze biuro rachunkowe online! To proste i wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci się skupić na clou prowadzonej działalności. My zajmiemy się całą resztą.

Księgowość internetowa dla Twojej firmy – czym się zajmujemy?

Księgowość internetowa, którą oferujemy, obejmuje pełen zakres usług z zakresu księgowości, a także kadr i płac. Niezależnie od tego, czy prowadzisz jednoosobową działalność i potrzebujesz przetworzenia kilku dokumentów w miesiącu, czy interesuje Cię prowadzenie księgowości dla spółki akcyjnej w oparciu o pełną księgowość, specjaliści JB Solutions są do Twojej dyspozycji. Zaufaj naszemu doświadczeniu, profesjonalizmowi oraz rzetelności. Poznaj listę usług.

Prowadzenie i księgowanie dokumentów firmowych

Nasi eksperci zajmują się księgowaniem, przetwarzaniem oraz archiwizowaniem dokumentacji finansowej firmy. W ramach prowadzenia księgowości zapewniamy:

 • prowadzenie kontroli formalno-rachunkowej dokumentacji firmy,
 • wprowadzanie dokumentów do ewidencji podatkowej,
 • prowadzenie wszelkiego rodzaju ewidencji wymaganych prawem – ewidencjonujemy m.in. środki trwałe, wyposażenie, wartości niematerialne i prawne etc.,
 • prowadzenie dokumentacji wewnętrznej firmy (np. wystawianie not korygujących, dowodów wewnętrznych itp.),
 • sporządzanie sprawozdań – w tym dla GUS, NBP oraz innych instytucji, bez względu na formę prawną prowadzonej działalności gospodarczej.

Umożliwiamy również szybkie i wygodne wystawianie faktur – zrobisz to przy pomocy wygodnego, intuicyjnego oprogramowania, a dokumentacja automatycznie trafi do obsługującego Cię zespołu księgowości online. Z JB Solutions to prostsze niż kiedykolwiek!

Rozliczenia z ZUS i US

Zapewniamy pełen zakres obsługi w obszarze rozliczeń z ZUS oraz z urzędem skarbowym.

 • W oparciu o przesłane dokumenty księgowe przygotowujemy rozliczania podatku PIT oraz VAT oraz sporządzamy niezbędną dokumentację, w tym deklaracje, JPK oraz inne wymagane dokumenty.
 • Wypełniamy i przesyłamy deklaracje ZUS oraz naliczamy wysokość do uiszczenia składek ZUS.
 • Reprezentujemy Klienta w zdalnych kontaktach z tymi instytucjami.

Księgowość dla firmy poprowadzimy bez względu na formę prawną jej działalności. A to oznacza, że możesz się do nas zgłosić zarówno, gdy potrzebne są rozliczenia w oparciu o ryczałt, jak i pełna księgowość online.

Obsługa kadrowo-płacowa

Pomagamy we wszelkich sprawach księgowych związanych z obsługą pracowników i zleceniobiorców. Nasi specjaliści pomogą m.in. w sporządzeniu umów, dokonaniu zgłoszenia pracowników do ubezpieczenia, a także we wszelkich kwestiach związanych z rozliczaniem czasu pracy oraz jej kosztów oraz z innymi kluczowymi aspektami. Współpracując z JB Solutions, masz pewność, że zadbamy o kompletność dokumentacji pracowniczej i rzetelne rozliczenie wszelkich kwestii związanych z ich zatrudnieniem.

Doradztwo podatkowe i obsługa prawna

Nasi specjaliści przyjrzą się bliżej księgom przychodów i rozchodów firmy oraz innym dokumentom finansowym oraz zapewnią fachową pomoc w zakresie:

 • uporządkowaniu dokumentacji,
 • wyboru właściwych metod rozliczania się z US,
 • optymalizacji podatkowej – pomożemy zastosować rozwiązania, dzięki którym wysokość podatku odprowadzanego do urzędu skarbowego będzie adekwatna do wymogów prawnych,
 • rozwiązywania problemów związanych z prawem podatkowym,
 • sporządzania umów z pracownikami itp.

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji także wówczas, gdy pojawią się nagłe problemy lub gdy została zapowiedziana kontrola.

Wyprowadzanie zaległości

Masz zaległości w sporządzaniu dokumentów księgowych? Nie masz pewności, że wszystkie deklaracje podatkowe zostały przygotowane prawidłowo? Potrzebujesz pomocy w zorganizowaniu dokumentów – tak, by wszystkie znajdowały się w jednym miejscu i były w 100% poprawne z formalnego i prawnego punktu widzenia? Nie ma problemu? Pomożemy Ci!

Księgowość online

Twój własny księgowy online z JB Solutions

Jak działa księgowość online z JB Solutions? To proste i wygodne rozwiązanie, dzięki któremu oszczędzasz czas i pieniądze.

Współpracujemy w pełni zdalnie

Nie musisz odwiedzać siedziby naszego biura rachunkowego. Wszystkie sprawy możemy załatwić zdalnie. Dzięki temu, nawet jeśli mieszkasz daleko od naszych oddziałów, możesz skorzystać ze wsparcia zaufanych, doświadczonych ekspertów. Jak to wygląda w praktyce?

 • Spotkania możemy prowadzić w formie telekonferencji – w dogodnych dla Ciebie godzinach i z wykorzystaniem bezpiecznego kanału komunikacji.
 • Dokumenty przesyłasz nam w formie skanów, a ich oryginały, raz w miesiącu, kurierem. Koszty wysyłki kurierskiej bierzemy siebie!
 • Przesyłamy Ci regularnie raporty na temat przeprowadzonych działań oraz dane niezbędne np. do wykonania przelewów do ZUS i US. Spotykamy się też zdalnie, aby podsumować wykonaną pracę oraz porozmawiać np. o strategii podatkowej.

Masz do dyspozycji intuicyjny program księgowy

To rozwijane przez nas rozwiązanie, które pozwoli Ci m.in. szybko wystawić fakturę, a także zeskanować i przesłać nam dokumentację niezbędną do przeprowadzenia rozliczenia. Dzięki temu możesz w dużym stopniu prowadzić księgowość samodzielnie, masz dostęp do wszystkich danych finansowych firmy zdalnie, a jednocześnie zyskujesz pewność, że nad poprawnością przebiegu prac czuwają eksperci.

Obsługują Cię doświadczeni fachowcy

Zapewniamy dedykowanego księgowego oraz zespół fachowców, którzy mają szeroką (i stale aktualizowaną) wiedzę oraz bogate doświadczenie. Patrzymy na rozliczenia z perspektywy przedsiębiorcy. Dzięki temu masz pewność, że dostarczony przez nas system pozwoli Ci dopełnić formalności księgowe bez stresu, straty czasu i pieniędzy.

Zapewniamy kompleksowe prowadzenie księgowości online

Zakres współpracy dopasowujemy do oczekiwań, z jakimi zgłasza się do nas przedsiębiorca. Na pierwszym spotkaniu ustalamy zakres współpracy, a następnie wypracowujemy kierunek działania. Dbamy, aby zarządzanie finansami było dla Ciebie jak najwygodniejsze.

Przeprowadzamy pełną księgowość online!

Niezależnie od tego, czy rozliczasz się w oparciu o księgę przychodów i rozchodów, czy prowadzisz pełną księgowość – możesz skorzystać ze współpracy z naszym biurem rachunkowym online.

Obsługujemy:

 • osoby prowadzące jednorazową działalność gospodarczą i mikroprzedsiębiorstwa rozliczające się w ramach KPiR,
 • małe i średnie firmy,
 • spółki z o.o. oraz spółki akcyjne, które wymagają prowadzenia pełnej księgowości,
 • wspólnoty mieszkaniowe.

Współpracujemy także z Klientami, którzy prowadzą działalność na terenie UK – jedno z naszych biur rachunkowych znajduje się w Londynie, a nasi księgowi doskonale znają niuanse księgowości na Wyspach Brytyjskich.

W jaki sposób współpracujemy z klientami – etapy

Rozpoczęcie korzystania z księgowości internetowej i obsługi rachunkowej w naszym biurze jest proste i wygodne!

 • 1. Przeprowadzamy spotkanie wstępne

  Odbywa się w formie telekonferencji, w dogodnym dla Ciebie momencie. Zarezerwuj na nie ok. 30-45 min. W jego trakcie omawiamy, jaka współpraca Cię interesuje. W oparciu o uzyskane informacje przygotowujemy konkretną ofertę.

 • 2. Przeprowadzamy spotkanie podsumowujące

  Potrwa ok. 45 min. Omówimy na nim rozwiązania, które wdroży JB Solutions w Twojej firmie oraz zasady współpracy. Potwierdzimy zawarcie współpracy.

 • 3. Nasi specjaliści przystępują do działania

  Uruchamiamy dla Ciebie nasz program księgowy, odbieramy dokumenty i przystępujemy do prowadzenia rozliczeń online. Księgowość w Twojej firmie zaczyna działać płynniej niż kiedykolwiek wcześniej!

 • 4. Dokonujemy przeglądu współpracy.

  Po ok. 1-3 miesiącach od rozpoczęcia współpracy umawiamy się na kolejną telekonferencję, aby podsumować pierwsze efekty współpracy i ustalić, jak jeszcze bardziej ją usprawnić.

 • 5. Podsumowanie roczne

  Minimum raz do roku spotykamy się, aby omówić stan finansowy firmy, a nasi księgowi oraz doradcy podatkowi przekazują sugestie co do optymalizacji podatków czy obsługi kadrowej.

  Członkowie naszego zespołu są nieustannie do Twojej dyspozycji!

Z jakiego programu księgowego online korzystamy?

Nasi Klienci uzyskują do dyspozycji sprawdzony program do księgowości, przy pomocy którego jest możliwe:

 • proste i wygodne wystawianie faktur,
 • bezpieczne przechowywanie faktur i innej dokumentacji w chmurze, w jednym miejscu,
 • przesyłanie dokumentacji w formie cyfrowej,
 • tworzenie raportów kasowych.

To rozwijany przez nas system, który jest bezpieczny, intuicyjny w obsłudze i bardzo funkcjonalny. Przygotowywanie faktur nigdy nie było tak proste!

Księgowość internetowa czy biuro rachunkowe – jesteśmy jednym i drugim

Chcesz prowadzić księgowość samodzielnie? A może potrzebujesz pogłębionej obsługi na co dzień? JB Solutions to odpowiedź na Twoje potrzeby w obu przypadkach! Nie musisz wybierać, ponieważ zakres współpracy zawsze dopasowujemy do Twoich oczekiwań.

Klienci korzystający z naszych usług otrzymują zarówno dostęp do systemu pozwalającego wystawić faktury, jak i dedykowaną obsługę księgowego, który czuwa nad tym, aby rozliczanie przebiegało poprawnie i sprawnie.

Internetowe biuro rachunkowe JB Solutions

Nasze usługi księgowe są odpowiednie dla każdego przedsiębiorcy, który oczekuje wygody prowadzenie ksiąg firmy oraz innej wymaganej prawem dokumentacji. Podejmij współpracę z JB Solutions, aby wystawianie i przechowywanie dokumentów księgowych przestało być dla Ciebie problemów. Wysyłaj do nas faktury i inne dokumenty zdalnie, wystawiaj szybko faktury, rozliczaj VAT i inne podatki bez straty czasu i nerwów.

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszego systemu księgowości online? Skontaktuj się mailowo lub telefonicznie, aby umówić się na wstępne, niezobowiązujące spotkanie zdalne. Porozmawiaj z naszymi fachowcami i przekonaj się, jak wiele da Ci księgowość online. Zapraszamy!