londyn3

Masz w planach otwarcie działalności gospodarczej w Anglii? To poważna decyzja biznesowa, która może stanowić duże wyzwanie, również dlatego, że przepisy gospodarcze w UK wyglądają inaczej niż w Polsce. Chcesz, aby proces zakładania firmy w UK odbył się płynnie, bezpiecznie i w zgodzie z prawem? Skorzystaj z pomocy JB Solutions. Nasze biuro księgowe działa zarówno na terenie Polski jak i w Anglii. Zapewniamy Ci polskojęzyczną obsługę – pomożemy otworzyć i prowadzić firmę w Anglii krok po kroku. Poznaj zakres naszych usługi i podejmij współpracę!

Twoja firma w Wielkiej Brytanii – nasze usługi

Zakładanie firm w Anglii to jedna z naszych specjalności. Doskonale rozumiemy potrzeby polskich przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć prowadzenie biznesu w UK. Dlatego możemy Ci zapewnić kompleksową obsługę – my bierzemy na siebie formalności, a Ty możesz się skupić na rozwijaniu działalności. Po prostu!

A co obejmują nasze usługi?

Pomoc w wyborze formy działalności firmy w Anglii

Nie jesteś pewien, jak prowadzić działalność gospodarczą w UK? Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji. Przeanalizujemy możliwości prawne oraz planowany model biznesowy. Na tej podstawie podpowiemy Ci, czy lepiej zdecydować się na jednoosobową formę prowadzenia działalności, tj. self-employment / self-assesment, czy na otwarcie spółki limited (LTD).

Doradztwo przy otwarciu firmy

Zanim jeszcze zarejestrujesz działalność, uzyskasz szereg wskazówek, które pomogą Ci prowadzić biznes w zgodzie z brytyjskim prawem, w pełni legalnie, a co najważniejsze – bez stresu. Nasi doradcy księgowi, podatkowi oraz prawni są do Twojej dyspozycji.

Rejestracja firmy w Wielkiej Brytanii

Pomożemy Ci dopełnić wszystkich formalności związanych z rejestracją spółki LTD (to odpowiednik polskiej spółki z. o.o.), jak również self-employment – tak, abyś mógł pełnoprawnie rozpocząć działalność gospodarczą.

Rozliczenia księgowo-kadrowe

Pomożemy nie tylko w rejestracji biznesu, ale także rozliczymy księgowo i ułatwimy Ci prowadzenie codziennej działalności. Pomożemy m.in. przy rozliczaniu podatku VAT, podatku od osób fizycznych lub prawnych (w zależności od formy działalności), poprowadzimy dla Ciebie payroll.

Program do fakturowania i prowadzenia ewidencji księgowej

Kiedy powstanie Twoja spółka LTD lub jednoosobowa działalność w UK, podobnie jak w Polsce, będziesz zobowiązany do prowadzenia ewidencji oraz wystawiania faktur. Z JB Solutions to proste, ponieważ udostępniamy Ci prosty program, dzięki któremu prowadzenie firmy stanie się jeszcze prostsze!

Zakładanie firmy w Wielkiej Brytanii i Anglii – korzyści

Jak założyć firmę w Wielkiej Brytanii? Wymaga to dopełnienia określonych formalności – są one uzależnione od tego, czy prowadzona ma być spółka limited, czy jednoosobowa działalność gospodarcza. Trzeba jednak wiedzieć, że otwieranie firmy w UK, w porównaniu do prowadzenia jej w Polsce, niesie za sobą duże korzyści.

Warto pamiętać, że:

  • w UK obowiązuje znacznie wyższa kwota wolna od podatku – obecnie to 12 500 GBP (w porównaniu do polskiego 3 091 zł),
  • w Anglii obowiązuje podatek progresywny, a jego wysokość jest uzależniona od przychodu,
  • na rozliczenie podatku dochodowego w UK spółki LTD mają do 21 miesięcy (rok podatkowy trwa 12 miesięcy, jednak masz jeszcze dodatkowe 9 miesięcy na dopełnienie wszystkich formalności),
  • wysokość składek na odpowiednik ZUS jest znacznie niższa niż w Polsce – w przeliczeniu na złotówki od przychodu na poziomie 5 000 zł odprowadzisz ok. 250 zł składek, a nie ponad 1 300, jak w Polsce,
  • już po 10 lat od rejestracji firmy w formie LTD / self-employment uzyskujesz możliwość otrzymywania emerytury z Anglii (choć prawo do pełnej kwoty przysługuje dopiero po 30 latach).

Należy także wiedzieć, że rejestracja firmy w UK przebiega w szybki sposób – nasi specjaliści zapewnią Ci możliwość rozpoczęcia działań w bardzo krótkim czasie od skompletowania dokumentacji!

Rejestracja i prowadzenie firmy w Wielkiej Brytanii i Anglii – koszty

Koszty założenia i prowadzenia firmy w UK są niższe niż w Polsce. To jedyne wydatki związane z tym, by zarejestrować firmę w UK. Możesz się spodziewać też dodatkowych wydatków, np. związanych z udostępnieniem brytyjskiego adresu niezbędnego do dopełnienia formalności (jeśli funkcjonujesz w modeli założenie firmy w Anglii – prowadzenie w Polsce). Większość tych opłat, np. ta za zarejestrowanie biznesu w UK, jest zawartych w cenie pakietu usług oferowanych przez JB Solutions. Późniejsze koszty są związane z obsługą kadrową i księgową, a także odprowadzaniem podatków i składki na ubezpieczenie.

Kto może zarejestrować działalność w UK?

Firmę w Anglii mogą założyć nie tylko obywatele i rezydenci w tym kraju. Wszystko zależy jednak od przyjętej formy prawnej. Warto wiedzieć, że:

  • założyć firmę jednoosobową (self-employment / self-assessment) mogą jedynie rezydenci w UK,
  • spółkę LTD może założyć każdy, bez względu na to, czy uzyskał status rezydenta, czy nie. To dlatego, że spółki LTD są odpowiednikiem polskich spółek z o.o., a ich majątek nie jest powiązany bezpośrednio z majątkiem firmy. Należy jednak powołać dyrektora spółki i zadeklarować stosowny kapitał początkowy (nie trzeba go jednak wpłacać na konto firmowe).

Warto jednak pamiętać, że przed założeniem spółki LTD należy przeanalizować opłacalność tego kroku. W tym również pomogą Ci nasi eksperci. Nie tylko podpowiemy, jak założyć firmę w Anglii, ale również czy jest to najrozsądniejszy krok dla Twojego biznesu.

Firma w Anglii bez problemu? Zarejestrujemy ją za Ciebie!

Chcesz mieć pewność, że otwarcie biznesu w UK przebiegnie sprawnie i bez problemów, a wybrana forma prawna przyniesie Ci maksimum korzyści? Skontaktuj się z ekspertami JB Solutions. W ramach naszych usług możesz liczyć na kompleksowe wsparcie przy przygotowywaniu do otwarcia spółki LTD, jej rejestracji oraz prowadzeniu.

Dowiedz się więcej na temat naszych rozwiązań. Umów się na niezobowiązujące spotkanie wstępne (odbędziemy je w wygodnej formie zdalnej) i rozwijaj swój biznes w UK wspólnie z nami!