Księgowość oraz kadry i płace w Wielkiej Brytanii

Prowadzisz firmę w Wielkiej Brytanii? Jeśli tak, nasze biuro księgowe zaprasza do współpracy. Jesteśmy ekspertami w zakresie księgowości w UK. Bez względu na to, czy prowadzisz działalność w modelu self-employment/ self-assesment, czy w formie spółki limited, zapewnimy Ci pełną obsługę kadrową oraz księgową od A do Z. My zajmiemy się formalnościami i utrzymamy porządek w dokumentacji tak, byś Ty mógł skupić się na prowadzeniu działalności. Zapraszamy do współpracy!

Księgowość spółki Ltd

Prowadzimy usługi księgowe dla spółek Ltd. To najpopularniejsza forma działalności gospodarczej na terenie Wielkiej Brytanii. Zapewnimy Ci wsparcie przy jej obsługiwaniu od A do Z.

 • Pomagamy przy założeniu spółki Ltd – w Twoim imieniu dopełnimy wszystkich formalności tak, byś mógł szybko i zgodnie z prawem rozpocząć prowadzenie działalności na terenie UK.
 • Zapewniamy kompleksową pomoc księgowego przy prowadzeniu dokumentacji księgowej – udostępniamy Ci program do fakturowania oraz gromadzenia dokumentacji oraz prowadzimy nadzór nad ich poprawnością merytoryczną.
 • Prowadzimy rozliczenia dla spółek w UK – sporządzamy confirmation statement dla Companies House, pomagamy przy rozliczaniu podatku VAT oraz podatku dochodowego z HMRC.
 • Zapewniamy wsparcie przy rozliczeniach kadrowych oraz płacowych oraz w sprawach takich jak rejestracja pracowników, odprowadzenie składek ubezpieczeniowych i wiele więcej.

Jednym słowem: zapewniamy pełen zakres usług księgowych dla firmy w UK. Prowadzimy biuro stacjonarne w Londynie, ale zapewniamy też możliwość skorzystania z obsługi zdalnej – bez względu na to, w którym miejscu w Wielkiej Brytanii znajduje się Twoja firma.

Zwrot i rozliczanie podatku w Anglii i UK

Rozliczenia podatku w Anglii wyglądają inaczej niż w Polsce. Trzeba mieć świadomość, że inna jest m.in. kwota wolna od podatku, a przede wszystkim odmiennie wyglądają stawki podatkowe. W Wielkiej Brytanii spółki LTD odprowadzają podatek dochodowy (CT) w wysokości 19%. Trzeba też pamiętać, że chociaż rok podatkowy trwa dla nich 12 miesięcy, rozliczenie roczne można złożyć w okresie do 9 miesięcy od jego zakończenia. To duże udogodnienie – również finansowe.

Nasi specjaliści zapewniają wsparcie w zakresie prowadzenia rozliczeń podatku w Anglii w pełnym zakresie.

 • Przygotowujemy raport dla Companies House (Confirmation Statement)
 • Sporządzamy rozliczenia roczne do Companies House/HMRC i deklaracje podatkowe Corporation Tax dla HMRC
 • Prowadzimy payroll
 • Przygotowujemy raportowanie dla firmy

Rozliczenia podatkowe prowadzimy nie tylko dla spółek limited, ale również dla osób działających w modelu self-employment / self-assessment.

Payroll dla pracowników i dyrektorów

Jeśli zatrudniasz pracowników lub działasz w modelu spółki Ltd, co wiąże się z koniecznością utworzenia funkcji dyrektora, konieczne są rozliczenia kadrowo-płacowe w tzw. systemie payroll. To również zadanie, które możesz powierzyć w nasze ręce. Doświadczony księgowy zadba o takie kwestie jak:

 • rejestracja pracowników w systemie Payroll,
 • raportowanie wysokości wynagrodzenia w systemie miesięcznym,
 • sporządzanie raportów rocznych,
 • wystawianie dokumentacji płacowej dla pracowników oraz HMRC,
 • rejestracja pracowników do ubezpieczenia oraz odprowadzanie składek.

Zajmiemy się dopełnieniem wszystkich obowiązków związanych z prowadzeniem księgowości – tak, aby wymogi formalne związane z zatrudnianiem pracowników zostały spełnione na czas i zgodnie ze stanem faktycznym.

Zapewniamy także doradztwo naszych ekspertów we wszystkich kwestiach kadrowych – pomożemy Ci podjąć najlepsze decyzje, które zoptymalizują wydatki firmy na podatki.

Kto korzysta z naszych usług?

Księgowość w UK oferujemy wszystkim Klientom, którzy potrzebują wsparcia, gdy chodzi o rozliczenia podatkowe na terenie Wielkiej Brytanii. Wśród naszych Klientów są:

 • przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą – zapewniamy im wsparcie od rejestracji firmy, aż po rozliczenia,
 • spółki Ltd – dopełniamy wszystkich formalności rozliczeniowych oraz kadrowo-płacowych.

Obsługujemy również klientów indywidualnych, którym potrzebne są usługi księgowe związane np. z otrzymaniem zwrotu podatku w UK.

Polscy księgowi w Anglii – JB Solutions

Potrzebujesz pomocy w zakresie księgowości firm w UK? Skorzystaj z usług JB Solutions. Jesteśmy zespołem doświadczonych księgowych, którzy doskonale rozumieją mechanizmy prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Anglii.

Naszym Klientom zapewniamy:

 • polskojęzyczną obsługę – to istotne nawet wówczas, jeśli bardzo dobrze znasz język angielski. Zawiłości księgowe wyjaśnimy Ci po polsku, dzięki czemu nie będziesz mieć wątpliwości, czy dobrze rozumiesz swoją sytuację,
 • stacjonarne biuro w Londynie – to nasza „centrala” dla działań związanych z obsługą klientów na terenie Zjednoczonego Królestwa. Zespół stanowią księgowi z wieloletnim doświadczeniem, a fizyczna obecność w Anglii pozwala nam wygodnie odbierać dokumentację i w razie potrzeby załatwiać sprawy stacjonarnie,
 • możliwość obsługi online – nie musimy się spotykać fizycznie, abyś miał szansę rozpocząć z nami współpracę. Wszystkie działania podejmujemy zdalnie,
 • wygodny system do fakturowania i rejestrowania dokumentów księgowych – dzięki temu wiele codziennych zadań, takich jak wystawianie faktur VAT czy przesyłanie dokumentów do księgowania możesz realizować z dowolnego miejsca. To proste i intuicyjne.

Jak rozpocząć współpracę?

Współpracę z nami mogą rozpocząć Klienci, którzy już prowadzą spółkę limited / jednoosobową działalność na terenie UK lub dopiero chcą zarejestrować biznes. Nasze usługi zawsze dopasowujemy do Twoich potrzeb.

Aby powierzyć nam księgowość firmy, skontaktuj się! Umówimy się na wstępne, niezobowiązujące spotkanie (może się odbyć online, w formie telekonferencji). W jego trakcie ustalimy zakres ewentualnej współpracy, a następnie przygotujemy konkretną ofertę.

Po podpisaniu umowy z JB Solutions zyskasz pewność, że księgowość w Twojej firmie w UK jest prowadzona poprawnie i w optymalny sposób. Zadzwoń lub napisz, aby rozpocząć współpracę!